תמונות ברשת

חפש את התמונה

מנוע החיפוש של Google הוא הנפוץ ביותר לחיפוש תמונות. אולם, לא תמיד ניתן באמצעותו למצוא תמונות ברזולוציה גבוהה, וכן גם פוסטרים, איורים ועוד. הרשימה המצורפת סוקרת את מנועי החיפוש המובילים לחיפוש תמונות.  TinEye ו- Macroglossa הם שני מנועי חיפוש חינמיים לתמונות, המאפשרים לבצע חיפוש הפוך, באמצעות תמונה

מקור: ניוזלטר טלדן

MEDIA COMMONS – אתר לשיתוף תמונות

וויקישיתוף או באנגלית הינו אתר לשיתוף תמונות, צלילים וקובצי מולטימדיה אחרים חופשיים. האתר מציע דרך נוספת למציאת תמונות ברשת. שימוש בתמונות מוויקי שיתוף אינו מפר את חוק זכויות היוצרים במידה וציינתם שלקחתם את התמונה מהאתר (ציון מקור).

מיזם זה שייך לקרן ויקימדיה.

חיפוש תמונות בזמן אמת

הרבה תמונות עדכניות זמינות היום דרך רשתות חברתיות – Twitter , Facebook , Instagram .בדרך כלל במנועי חיפוש לחיפוש מידע חברתי כמו Bottlenose אפשר לחפש גם תמונות , אך יש מנועי חיפוש ייעודיים לתמונות בזמן אמת דרכם אפשר לחפש תמונות חדשותיות עדכניות .

להלן מספר מנועי חיפוש כאלה:

PigFOG

http://picfog.com/

כולל תמונות מטוויטר ואתרים חברתיים נוספים. על פי מה שנכתב באתר הוא מציג תמונות מ- twitter בזמן אמת בזמן העלאתם לאתר , ואפשר לסנן את תוצאות החיפוש על פי מילות מפתח , מיקום ומשתמש טוויטר. משתמש ב twitter api , מציג תמונות מהאתרים : twitpic, yfrog, plixi, twitgoo. לצורך הצגת מגמות נעזר ב- What The Trend ולהערות ב- Disqus

Twicsy

http://twicsy.com/

התמונות לקוחות מ- twitter. אפשר להגביל מראש את התמונות על פי trending topics ו- top pics על פי זמן , באופן זה אפשר לקבל תמונות עדכניות גם מהשעה האחרונה. אפשר למיין את תוצאות חיפוש על פי תאריך

Twitcaps

http://twitcaps.com/

כולל תמונות מ- twitter ו- Instagram

Skylines

http://www.skylines.io/

מחפש תמונות מטוויטר. מאפשר לחפש על פי hashtag וגם על פי מיקום

המידע על מנועי חיפוש אלה לקוח מתוך רשימה של 12 מנועי חיפוש לתמונות בכלל.

http://www.wtfdiary.com/2012/07/12-best-image-search-engines-for-photos.html

מקור: בלוג הספריות של אוניברסיטת תל-אביב

V like Vintage – מנוע חיפוש לתמונות היסטוריות

V like Vintage הוא מנוע חיפוש לתמונות היסטוריות. משלב אוספים פרטיים ואוספים של ספקים מקצועיים כגון: ארכיונים, גלריות בתי הוצאה לאור . בשלב זה החברות והעלאת התמונות לאתר חופשית ואינה כרוכה בתשלום. כמו כן לנרשמים לאתר יש אופציה להעיר הערות על התמונות

על פי מה שנכתב באתר – תיאור התמונות, מילות המפתח והמיון הגיאוגרפי של התמונות מבטיחים אחזור מהיר ורלוונטי. אפשר להגביל את החיפוש על פי שנים, מספר שדות ביבליוגרפיים נוספים כמו כותר ותיאור וקטגוריות נושאיות. בחיפוש תמונות מירושלים וחיפה למשל נמצאו תמונות של המופתי של ירושלים בתקופת המנדט הבריטי אמין אל-חוסייני בברלין, חיילים גרמניים בירושלים, מעפילים מספינת המעפילים "מדינת היהודים" מועברים לספינות גירוש לקפריסין ועוד תמונות היסטוריות מעניינות.

חבל שתיאור התמונות אינו בשפה האנגלית.

משתמשים שיש בידיהם תמונות היסטוריות נקראים להעלותם לאתר.

מקור: בלוג הספריות של אוניברסיטת תל-אביב

חיפוש תמונות ב– Compfight וב– PictureSandbox

Compfight  הוא מנוע חיפוש שמשתמש – API של flickr  הוא מאפשר את עידון תוצאות החיפוש על פי מספר קריטריונים כולל תמונות ברישיון הגמיש Creative Commons וחיפוש בטוח.

באתר יש הוראות למשתמש כיצד לתת קרדיט וליחס את התמונה לבעליה אם נדרשים לעשות זאת במסגרת הרישיון הגמיש.

בתוצאות החיפוש בצד מוצגות גם תמונות רלוונטיות מאתר התמונות בתשלום  .shutterstock

מנוע חיפוש נוסף שמציג אף הוא תמונות מ- flickr אך במקביל גם תוצאות מ- Fotolia הוא PictureSandbox

http://picturesandbox.com/

בתוצאות מתוך flickr אפשר על ידי העברת העכבר על פני התמונה לקבל מידע מפורט על התמונה. לחיצה על התמונה תציג מידע נוסף ואופציות להורדת התמונה בגדלים שונים.

מקור: בלוג הספריות של אוניברסיטת תל-אביב

AutoDraw – הכלי החדש של גוגל – בינה מלאכותית וציור

AutoDraw  הוא כלי חדש/אתר מעניין של גוגל. הכלי שמושתת על טכנולוגיה של למידה חישובית, מאפשר ציור מהיר על גבי קנבס דיגיטלי.

תמונות חופשיות – אתרים נבחרים

לא אחת אנו מחפשים תמונות חופשיות לפוסטים ברשתות חברתיות, למצגות וכו', מבלי להסתכן בפגיעה בזכויות יוצרים.

פיקיוויקי – מאגר התמונות של ישראל

פיקיוויקי הינו מאגר שיתופי לתמונות בפורמט דיגיטאלי בנושאי היסטוריה, גיאוגרפיה וחברה במדינת ישראל ובארץ ישראל…