Moving Image Gateway – שער גישה לקובצי וידיאו ופודקסטים למטרות אקדמיות

כאשר מחפשים קובצי וידיאו וקול למטרות אקדמיות כדאי לזכור בנוסף ליישומים פופולריים ומוכרים כמו YouTube גם את האתר Moving Image Gateway שמהווה שער גישה לקבצים מסוג זה .

המדריך באתר כולל למעלה מ- 1250 מקורות לקובצי וידיאו, מולטימדיה ופודקסטים ממוינים על פי למעלה מ- 40 קטגוריות נושאיות. קטגוריות ראשיות במדריך הן: מדעי הרוח ואמנויות, ביו-רפואה, מדעי החברה ומדע וטכנולוגיה.

אפשר לדפדף במדריך ואפשר לחפש באתר בחיפוש בסיסי עם אפשרות להגבלה על פי קטגוריות ראשיות , נושא, תאריך ובחיפוש מתקדם עם מגוון גדול יותר של אפשרויות סינון כולל כותר, ,תיאור, פורמט וסוגי מקורות

האחריות לאתר היא של The British Universities Film & Video Council – BUFVC – גוף ייצוגי שמקדם את ההפקה, הלימוד והשימוש בקובצי וידיאו, קול ומולטימדיה אחרים בחינוך הגבוה ובמחקר באוניברסיטאות באנגליה.

מקור: בלוג הספריות של אוניברסיטת תל-אביב

אתר "השפה העברית"

אתר "השפה העברית" נולד כצורך במענה והסברים לשאלות רבות בעברית.

האתר מציע אפשרות להעמיק ברקע הלשוני של התשובות, להבין את התהליכים שעוברים על השפה וללמוד קצת על ההיסטוריה שלה.

האתר הוא פרי יוזמה של אדם פרטי בשם רוני הופנר שבעקבות השתתפותו בפורום השפה העברית של Ynet נתקל בשאלות רבות שמטרידות אנשים יום יום: גם אנשים שהעברית היא מקצועם, כגון עורכי לשון, כותבי תוכן, מתרגמים ואחרים, וגם אנשים מן השורה, שנתקלים בתופעות או במילים בעברית שהם מחפשים להן הסבר.

באתר זה הוא מנסה לרכז את כל הידע שיש לו בנושאים הנידונים. המחבר מדגיש שהחומר המופיע באתר הוא על דעתו בלבד, ואינו מהווה דעה מוסמכת ורשמית. יש גורמים רשמיים שתפקידם להכריע בבעיות לשוניות, ובראשם האקדמיה ללשון העברית.

האתר בנוי כשילוב של גישה תיאורית עם גישה נורמטיבית: היכן שניתן, יש נסיון לתאר את השפה העברית כפי שהיא בשימוש היום, גם כאשר היא אינה תואמת בדיוק את התקן. כהשלמה לתאור זה מוצגת דעת הדקדקנים.

מדריך ושער גישה למנועי חיפוש באינטרנט – search engines for internet explorer 43

פעמים אנו מעוניינים לחפש מידע בכמה מנועי חיפוש , לעתים אנו מעוניינים לשמוע תחנות רדיו ולא יודעים בדיוק היכן, מעוניינים במידע סטטיסטי בנושא מסוים ולא זוכרים בדיוק היכן לחפש , מעוניינים בתוכנה מסוימת להורדה ולא בדיוק זוכרים אתרים ייעודיים לכך וכו'. . במקרים כאלה 43 search engines for the internet יכול לעזור.

43 search engines for the internet מהווה שער גישה למידע ברשת בתחומים שונים בכך שהוא מרכז במקום אחד מנועי חיפוש למטרות שונות ומאפשר חיפוש וגם דיפדוף .

עמוד הבית כולל רשימה של אתרים פופולאריים ואתרים למטרות שונות: אתרי דוא"ל, משחקים, אתרי וידאו, מפות, נסיעות, טלפונים, חדשות בנושאים שונים.

כמו כן הוא כולל מדריך שמאפשר דפדוף במספר רב של קטגוריות: – אמנות, מחשבים, קניות, עסקים, שעות הפנאי, מוסיקה, יעץ, בריאות , מדעים, ספורט, תוכנה, חדשות, משפטים, נסיעות, אינטרנט, משחקים ועוד..

האתר מאפשר גם חיפוש – אפשר להגביל את החיפוש לתמונות, וידאו , חדשות, מזג אויר, מפות, משחקים, דוא"ל, רדיו וחיפוש על פי ארצות. בכל אחד מחיפושים אלה הוא מאפשר חיפוש כללי בכל הרשת כמו כן מציע למשתמש בחירה של מנועי חיפוש שונים לצורך אותו חיפוש. מנשק החיפוש המתקדם מאפשר גם הגבלה על פי פורמטים שונים של קבצים, חיפוש תמונות, וידאו, חדשות בלוגים, תוכנה, קניות, מרשמים, בריאות וגם כאן הוא מאפשר למשתמש בחירה של מקורות שונים לחיפוש.

על תחביר החיפוש אפשר למצוא מידע במסך ה-help. משם אפשר ללמוד שהמנוע תומך בין היתר בהגבלה על פי אתר ודומיין מסוים על ידי שימוש באופרטור site:

מקור: בלוג הספריות של אוניברסיטת תל-אביב

מידע ממשלתי גם באתר b144 של בזק

אתר b144 של בזק מרחיב את שירותיו, ומעתה מתווסף למאגר המודיעין הפרטי והעסקי של בזק גם מאגר מידע הכולל את כל משרדי הממשלה. מדובר במאגר היחיד בארץ המרכז מידע נגיש לציבור על כל משרדי הממשלה תחת קורת גג אחת. השירות החדש, פרי יוזמתו של מיכאל איתן, השר הממונה על שיפור השירות הממשלתי לציבור, יאפשר לציבור הגולשים לאתר פרטים לגבי כל משרד ורשות ממשלתית לרבות כתובת, טלפון ושעות קבלת קהל בכל אחד מהסניפים. האתר אף מאפשר הורדת טפסים רלוונטיים של כל משרד ממשלתי, כדוגמת שינוי כתובת, אגרות, רישוי וכדומה.

מקור: צמתי מידע

15  אתרים חינמיים

ההרצאות הכי טובות בעולם, קורסים של MIT, מדריכי וידיאו לכל נושא שתעלו על דעתכם, שיעורים פרטיים חינם, קורס צילום בעברית, אקורדים לגיטרה וארון הספרים היהודי . כל זאת ועוד תוכלו למצוא בקשור לעיל באתר של כלכליסט.

תירגומצ'יק

תירגומצ'יק יודע לתרגם מעברית ל-18 שפות שונות ולהיפך. תירגומצ'יק יודע לתרגם גם מילים וגם משפטים. כמו כן הוא מזהה אוטומטית את השפה הנכתבת ומתרגם בהתאם, לדוגמא אם בחרת עברית->ספרדית אבל כתבת מילה בספרדית תירגומצ'יק ידע לתרגם אותה לעברית.

אינדקס אתרים

האתר של משולם, כולל את כל האתרים בדף מפתח אחד.

מנוע הזמן העולמי

רוצים לדעת מה השעה בכל מקום בעולם, לברר הפרשי שעות, לתכנן שיחות ועידה בין לאומיות ועוד?

לרשותכם מנוע הזמן העולמי .

סטיפים – טיפים קצרים לחיים ארוכים

מאגר ענק של טיפים והדרכה בעשרות קטגוריות, הבנוי על פי תפישת הרשת החברתית. המאגר כולל אלפי טיפים שכתבו מומחי הבית (רופא שיניים, ביולוג ימי, מורה לנהיגה, מהנדס תוכנה, טכנאי מחשבים, מוזיקאי, יועצת פנג-שוואי, צלם ועוד), והוא ערוך לקליטת טיפים, בקשות ושאלות מהגולשים.