מידע סטטיסטי

ZANRAN – מנוע חיפוש לנתונים וסטטיסטיקות

מנוע החיפוש מסייע למצוא נתונים מספריים כגון: גרפים, טבלאות ותרשימים מסוגים שונים , כגון גרף בדו"ח PDF, טבלה בגליון אקסל, תרשים המוצג כתמונה בדף HTML.

בדרך כלל למידע זה קשה להגיע באמצעות מאגרי המידע הרגילים.

המדריך לטרמפיסט בסטטיסטיקה – בלוג סטטיסטיקה ללא סטטיסטיקאים וגם ההיפך (גירסת הרצה)

“המדריך לטרמפיסט בסטטיסטיקה” הוא בלוג עברי לאוהבי ונזקקי סטטיסטיקה. הבלוג נבנה ונכתב על ידי טל גלילי. סטודנט מ.א לביוסטטיסטיקה באוניברסיטת תל אביב, אשר רוצה לחלוק איתכם את אהבתו לסטטיסטיקה. כפי שנכתב בבלוג:

בבלוג, ארשה לעצמי לעסוק בכל תחום שבו הסטטיסטיקה נוגעת, ובאופן די מרשים, אין כמעט תחום שבו הסטטיסטיקה לא נגעה. החל מביוסטטיסטיקה, סטטיסטיקה למדעי החברה, “לימוד מכונה” (משין לרנינג), כריית מידע (דטה מיינינג), ביואינפורמטיקה, אקטואריה ועוד.

האתר מכיל (ויכיל עוד) חומרי עזר ללומדים, דפי נוסחאות, סיכומים, אנקדוטות מרחיבות אופקים, סיוע בשימוש בתוכנות סטטיסטיות, מאמרים, תזות (בעתיד), פורום דיונים, סרטונים, קישורים וכל מה שצריך. מהיום, אתם לא לבד בעולם הסטטיסטיקה.

המטרה של האתר היא לאפשר לקהילה של שוחרי סטטיסטיקה להתפתח. ולהמחיש עד כמה מעניין זה להתעסק במידע כמותי. המטרה היא גם להרחיב את הידע שלנו בנושא ולטפח עוד ועוד חשיבה ביקורתית ביחס לניתוח, הצגה והבנה של מידע כמותי. זה הרבה מטרות לבלוג אחד קטן, אבל כל מסע להרחבת אופקים וגילוי חברים, מתחיל בפוסט אחד קטן.

OECD iLibrary

OECD iLibrary היא בסיס הידע הגלובלי לנתונים ולניתוחים של ה-OECD. היא מכילה את כל הספרים והמאמרים שפרסמו מאז שנת 1998 – כמו כן אוסף עצום של נתונים סטטיסטיים, כולל נתונים מתחילת שנות ה -1960 במעל ב 80 מדינות. המשתמשים יכולים לחפש ולהגיע ישירות לפרקים, מאמרים, ספרים, , מסדי נתונים, ועוד. פריטי תוכן אלו זמינים בפורמטים ושפות שונים.

חשוב לציין שניתן לקבל רק חלק מהחומרים בטקסט מלא.

OECD השיקה ערוץ ב Youtube אשר מתאר את הדרכים העיקריות לניווט ב OECD Library ונותן הסברים לפריטי התוכן השונים. http://www.youtube.com/OECDiLibrary

אטלס המגדר ושוויון חינוך בעולם

לציון יום האישה הבינלאומי שהתקיים בשמונה במרץ UNESCO ו- UIS פרסמו לראשונה את World Atlas of Gender Equality in Education. האטלס כולל למעלה מ- 120 מפות, טבלאות וגרפים שמציגים אינדיקטורים בנושא המגדר ושוויון בתחום החינוך. באטלס אפשר למצוא מידע על מגמות בתחום החינוך בכל הקשור למגדר בשלבי החינוך השונים: יסודי, תיכון וגבוה וכיצד המדיניות משפיעה על השוויון בחינוך בין המינים .

המידע המוצג וניתוחו מצביעים על הבדלים בין שני המינים בתחום החינוך .

האטלס בגרסתו האלקטרונית יעודכן באופן קבוע על פי הנתונים של המוסד לסטטיסטיקה של UNESCO . הגרסה המודפסת של האטלס תלווה בכלי מיפוי מקוון שיאפשר למשתמשים לעקוב אחר מגמות לאורך זמן ולייצא נתונים.

מקור: בלוג הספריות של אוניברסיטת תל-אביב

ארגון הבריאות העולמי – עדכוני ינואר 2012

ארגון הבריאות העולמי, מספק נתוני בריאות במישור העולמי.

עדכונים אחרונים:

מאגר המידע European Health for All database עודכן בינואר 2012.

http://www.euro.who.int/en/what-we-do/data-and-evidence/databases/european-health-for-all-database-hfa-db2

עם למעלה מ- 600 אינדיקטורים, HFA-DB מאפשר גישה למגוון נתונים סטטיסטיים מ- 53 מדינות אירופה שחברות בארגון הבריאות העולמי.

גם מאגר המידע European mortality database – MDB עודכן בינואר 2012.

http://www.euro.who.int/en/what-we-do/data-and-evidence/databases/mortality-indicators-by-67-causes-of-death,-age-and-sex-hfa-mdb

המאגר מאפשר את ניתוח סיבות מוות . בינואר נוספו לו נתונים חדשים בנושא.

מקור: בלוג הספריות של אוניברסיטת תל-אביב

אינטרנט 2011 במספרים

סקירה סטטיסטית על רשת האינטרנט – משתמשים ויישומים פורסמה בבלוג של חברת הניטור Pingdom. דווח על סקירה זו פורסם בוואלה חדשות.

הסקירה כוללת נתונים סטטיסטיים שקשורים לדואר אלקטרוני, אתרי ווב, שרתי ווב, דומיינים, משתמשים ברשת האינטרנט וההתפלגות הגיאוגרפית שלהם, דפדפנים, השימוש במובייל, וידאו ומדיה חברתית.

מהסקירה עולה שמספר האתרים בווב נמצא בעלייה ,מספר האתרים הוא 555 מיליון , בשנת 2011 נוספו 300 מיליון אתרים .

מספר המשתמשים ברשת האינטרנט בעולם הוא 2.1 מיליארד מתוכם 922.2 מיליון באסיה, 476.2 מיליון באירופה ו- 271.1 מיליון בצפון אמריקה.

השימוש בדואר אלקטרוני נפוץ – מספר חשבונות מייל בעולם כולו הוא 3146 מיליארד ותוכנת לקוח דואל הפופולרית ביותר היא outlook של מייקרוסופט . שירות הדואל הגדול בעולם הוא Hotmail עם 360 מיליון משתמשים.

גם השימוש במובייל נמצא בעלייה. המספר המוערך של מספר המנויים למוביל בעולם כולו בשנת 2011 הוא 5.9 מיליארד.

בכל הקשור לוידאו – חלקו של יוטיוב בשוק הוידאו בארה"ב הוא 76.4 אחוזים

בתחום המדיה החברתית – מספר החשבונות ברשתות חברתיות בעולם כולו הוא 2.4 מיליארד. מספר המשתמשים בפייסבוק בסוף 2011 הוא 800+ מיליון ובמהלך שנת 2011 נוספו כ- 200 מיליון . 350 מיליון ממשתמשי פייסבוק משתמשים בשירות באמצעות טלפונים הניידים . המספר המוערך של תמונות בפייסבוק במחצית 2011 הוא 100 מיליארד.

מספר המשתמשים הפעילים בטוויטר הוא 100 מיליון. מספר הבלוגים בוורדפרס הוא 70 מיליון

בתחום התמונות- 51 מיליון משתמשים רשומים בפליקר שמארח כ- 6 מיליארד תמונות.

יש להניח שמגמה זו עליה בשימוש ברשת תימשך גם בשנת 2012 .

נתונים מפורטים יותר וגם נתונים סטטיסטיים משנת 2010 , 2009, 2008 אפשר למצוא באתר של Pingdom

מקור: בלוג הספריות של אוניברסיטת תל-אביב