שיתוף האסטרטגיות של ישראל במהלך משבר הקורונה

צוות ליבה שמנה חברים מה-European Observatory on Health Systems and Policies, מארגון הבריאות העולמי ומן הנציבות האירופית, השיקו ב-2 לאפריל אתר ייעודי, פלטפורמה מקוונת חדשה המספקת לבעלי העניין ראיות כיצד מערכות הבריאות בעולם מגיבות לפנדמיה – The COVID-19 Health System Response Monitor (HSRM). גויסו נציגים של מדינות אירופה ואסיה כדי לדווח על התגובות למגפה בכל מדינה, כולל דוגמאות ואמצעים שניתן להתאים בזמן אמת להצלת חיים ברחבי העולם.

"כלי זה הוא מקור פורץ דרך למקבלי החלטות במערכות בריאות המתמודדים עם הפנדמיה", אמר ד"ר האנס הנרי פ. קלוג, מנהל אזור אירופה בארגון הבריאות העולמי. "על ידי איסוף דרכי הפעולה השונות במדינות ומסירת נתונים וראיות חיוניות על הנגיף, לפלטפורמה יהיה ערך רב עבור מי שמטפל במשבר … ומבקש למתן את תוצאותיו מרחיקות הלכת".

חוקרת מומחית של המכון, רות וייצברג, נתבקשה לשמש את הנציגה של ישראל ולכתוב את דוח המדינה, ויחד עם שני חוקרים נוספים במכון ברוקדייל, ד"ר שולי ברמלי גרינברג ונדב פן, הציגה את המענים של ישראל למגפת הקורונה. זאת בשיתוף פעולה הדוק עם משרד הבריאות, אנשי מקצוע בכירים במערכת הבריאות ואנשי אקדמיה. הדוח יעודכן בהתפתחויות על בסיס כמעט יום-יומי. פלטפורמה מקצועית זו היא הראשונה מסוגה המספרת את סיפור התגובה הישראלית, ומציגה גם את המאמצים פורצי הדרך של ישראל לניהול המשבר.

 

מענים של ישראל למגפת הקורונה – למקבץ עדכונים

 

לכל הפרסומים של מכון ברוקדייל בנושא נגיף הקורונה לחצו כאן!